Červenec 2010

Meryl Streep - I believe i can fly

30. července 2010 v 22:11 | Merylka |  Moje videa
Udělala jsem zase nové video. =) Myslím, že se mi dost, dost povedlo. Do tohoto videa jsem dala veškerou lásku. Navíc tuhle píseň miluju. =)

Komiks - Kramerová vs. Kramer 3.díl

28. července 2010 v 23:00 | Merylka
Joanna si vyžádá u svého právníka schůzku se svým synem. Ted moc nadšený není ale musí se podvolit. Mají se setkat v parku.....

Miss Bette Davis

27. července 2010 v 23:56 | Merylka |  Moje videa
Udělala jsem nové video =) Tentokrát tam Meryl není ale s Meryl to souvisí. =) Meryl obdivovala právě Bette Davis, kterou já také moc obdivuji, protože to byla vážně úžasná herečka. =) Ve videu si můžete všimnout i dopisu, který Meryl dostala od Bette Davis =) Snad se Vám bude líbit. =)

Madisonské mosty (Předloha)

27. července 2010 v 22:50 | Merylka |  Předlohy knih
Popis: Hluboký, dojemný příběh osudové lásky, který v sobě skrývá neobyčejně silný emotivní náboj, se řadu týdnů držel na předních místech žebříčků bestsellerů a dočkal se filmového zpracování s Meryl Streepovou a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. Robert Kincaid, bohem nadaný fotograf, naturelem trochu bohém a "potulný kovboj", konečně ve svých dvaapadesáti letech potká životní lásku. Jako řízením osudu zastaví jednoho dne u osamělého domku Francesky Johnsonové, ženy místního farmáře a vzorné matky, která je právě doma sama, protože manžel a děti na týden odcestovali. Oba jako blesk z čistého nebe zasáhne neodolatelné kouzlo vzájemné přitažlivosti a poklidný, stereotypní Francesčin život je nečekaně vyveden ze zaběhnutých kolejí. Prožijí spolu několik neopakovatelných dní fyzického i duševního souznění. Hodina pravdy nastane v okamžiku rozloučení... Autor napsal volné pokračování příběhu pod názvem Prach tisíce cest.


Názor: Tahle kniha mě vážně strašně moc zaujala. Jsou tam perfektně popsány pocity Francescy a Roberta. Když to čtete, tak ty pocity prožíváte s nimi a to je na tom to krásné. Je to vážně nádherný, dojemný příběh a tuhle knihu mohu s čistým svědomím doporučit!

Academy Award nomination for "Julie & Julia" 2010

26. července 2010 v 23:21 | Merylka |  Academy Awards
Tento rok vyhrála Sandra Bullock. =( Nějak jsem to nemohla přenést přes srdce a musím se přiznat, že stále nemůžu xD Ale musím říct Meryl vypadala jako anděl možná i lépe =)


Komiks - Kramerová vs. Kramer 2.díl

21. července 2010 v 23:33 | Merylka
Takže tu máme další pokračování komiksového seriálu filmu Kramerová vs. Kramer. =)

Po roce a 6ti měsících se Ted a Joanna sejdou v kavárně.....

Meryl Streep ztvární Margaret Thatcherovou

20. července 2010 v 13:15 | Merylka |  Meryl Streep
5r41g5er6g8r7
Oscarová herečka Meryl Streepová (61) má v životopisném snímku ztvárnit "železnou lady" Margaret Thatcherovou (84). Potomci bývalé britské premiérky se však bouří nad filmovým scénářem. Thatcherová má být totiž zobrazena jako žena trpící stařeckou demencí!

Hodiny (Předloha)

10. července 2010 v 22:54 | Merylka |  Předlohy knih

Popis:
Román je do jisté míry poctou modle literárního modernismu, anglické spisovatelce V. Woolfové. První příběh je totiž střípkem ze života autorky v době její nemoci a líčí i její sebevraždu. Druhý uvádí na scénu Lauru, která si po druhé světové válce "prostě musí" vzít mladíka, jenž se jako hrdina vrátil z Tichomoří - s vražednou upřímností se snaží v typickém stereotypu americké nepracující ženy padesátých let nalézt životní štěstí. Třetí a hlavní rovinou je den v životě Clarissy, lesbičky a majitelky nakladatelství, která pořádá večírek pro svého přítele, homosexuála v pokročilém stadiu AIDS… Je to kniha o umírání a bezmoci, ale také o ohleduplnosti a lásce, o tom, že člověk může být často hluboce nešťasten, a přesto dokáže najít i okamžiky štěstí. 


Názor: Když jsem tu knihu četla, cítila jsem smíšené pocity - smutek, pochopení, štěstí a lásku. Všechno se to ve mě míchalo. Jsem si jistá, že autor chtěl, aby měl čtenář této knihy takové pocity. Je to báječná kniha a film je též báječný. Mohu doporučit!

Top 15 The Longest Celebrity Relationships

8. července 2010 v 21:43 | Merylka |  Meryl Streep
Meryl a Don tvoří velmi krásný pár a už jsou spolu přes 30 let, proto se nedivím, že se umístili v tomto žebříčku a hlavně na tak báječném 7.místě. =)

1. Mark Consuelos and Kelly Ripa 
2. Will and Jada Pinkett Smith 
3. Tom Hanks and Rita Wilson
4. Antonio Banderas and Melanie Griffith 
5. Ozzy and Sharon Osbourne
6. Tim McGraw and Faith Hill
7. Meryl Streep and Don Gummer 
8. Kevin Kline and Phoebe Cates 
9. Kurt Russell and Goldie Hawn
10. John Travolta and Kelly Preston
11. Kevin Bacon and Kyra Sedgwick
12. Warren Beatty and Annette Bening
13. Courteney Cox and David Arquette
14. Jon Bon Jovi and Dorothea Hurley
15. Felicity Huffman and William H. Macy

Zdroj: www.mammamiafilm.blog.cz

Julie & Julia (Předloha)

8. července 2010 v 16:14 | Merylka |  Předlohy knih
Popis:
Uvězněná v nudné práci a žijící v malém apartmánu v New Yorku. Julie Powellová zjistila, že skoro pokaždé cestou z práce brečí. Pak jednoho večera, skrze svou rozmazanou řasenku uviděla, že v korejském obchodě nakoupila přesně ty ingredience, které potřebuje k výrobě Potage Parmentier, jak to Julia Childová popsala ve své kuchařce, Jak zvládnout umění francouzské kuchyně. A na světě byl nový projekt.
Julie začala vařit - každý z 524 receptů knize během jednoho roku. Toto je Juliin příběh o tom, jak přes oeufs en cocotte až k bifstek beurre, přes "Podělanou rýži" až po přípravu živých humrů, dospěla ke zjištění, že tenhle projekt začíná měnit její život. Výrazná chuť všech těch stovek různých druhů omáček, které poslušně připraví, se začíná stávat součástí jejího každodenního života a ona v něm náhle nachází joie de vivre, kterou celá ta dlouhí léta postrádala. 


Názor: Na knihu jsem se moc těšila. Po shlédnutí filmu mi to přišlo něco svatýho číst tuhle knihu. Je to kniha spíše o vaření (to je novinka xD). Ne vážně, autorka tak popisuje svůj rok, kdy plní úkol. Někde se zasmějete, někde autorku litujete a někdy se rozčilujete společně s ní. Ale co mě na té knize nejvíc vadilo bylo, že jakmile jsem dočetla kapitolu dostala jsem na něco chuť xD Mohu doporučit!

Komiks - Kramerová vs. Kramer 1.díl

7. července 2010 v 19:02 | Merylka
Napadlo mě dělat komiksy na Merylininy filmy. =) Ale je tu jeden problém...mám fotky pouze od Meryl. Takže to budou scény jen s Meryl. =) Jako 1. zkušební komiks jsem si vybrala Oscarový film Kramerová vs. Kramer, za který Meryl získala Oscara. Bude to na 5.dílů. =) Jeden díl tu bude každou středu. =)

Ted se vrací domů a Joanna pro něj má smutnou zprávu....

Rodolfo Valentino Awards 2010

7. července 2010 v 18:52 | Merylka |  2010

Meryl se letos podívala do Itálie společně se svým manželem Donem Gummerem, jela tam aby si převzala cenu za celoživotní dílo. Zvolila opravdu zajímavé šaty zelené barvy, což je dost nezvyklá barva, ale jsou moc pěkné :) Hned den poté se konala i konference :)

image host image host image host image host

Meryl Streep jako Thatcherová konečně pro Oscara?

3. července 2010 v 14:30 | Merylka |  Meryl Streep
Biografické filmy jsou oblíbené u kritiků a diváků. Pro herce je hlavní role v takovém dramatu cestou k výšinám, kde se může naplno předvést a zaujmout, nebo v případě zavedených jmen už vyloženě žádat o Oscara. A právě to si může bez větších výčitek dovolit "nejneúspěšnější" oscarová herečka všech dob - Meryl Streep. Teď bude mít šanci.