Leden 2014

Golden Globe pro Meryl Streep? Tenhle rok ne.

13. ledna 2014 v 5:09 | Merylka
Snažím se být aktuální, když už nic jiného :) Takže nám začala sezóna předávání cen a všichni víme, že Meryl Streep byla nominovaná v kategorii nejlepší herečka v komedii nebo muzikálu. Abych pravdu řekla, tak jejím vítězstvím jsem si byla jistá na 98% procent. No vypadá to, že jsem se mýlila :) Mrzí mě to, ale život jde dál. Navíc Golden Globe získala úžasná herečka Amy Adams, kterou mám strašně ráda. Takže srdečně gratuluji.
A co můžu říct k letošnímu předávání Globů? No snad jen to, že rozhodně nepatří mezi ty lepší. Minulý rok se mi to líbilo daleko víc než letos. Nejvíc z celého večera se mi líbila Diane Keaton, která měla projev k Woodymu Allenovi, který získal Golen Globe za celoživotní dílo. Je o něm známé, že na předávání cen nechodí a tak není divu, že nepřišel ani letos a jelikož Diane byla velkou součástí jeho života, tak tam šla místo něj a bylo to (podle mě) to nejhezčí z celého večera.
Také musím říct, jak velkou radost mám z vítězství Cate Blanchett v kategorii nejlepší herečka v drama. Velice jí to slušelo a my teď můžeme očekávat nominace na Oscara, které se objeví už tento týden. A mě začne nekonečný maratón filmů, abych si udělala svůj názor na to, kdo by si zasloužil Oscara a jaký film je pro mě nejlepší. :)
A nakonec bych Vám chtěla říct jedno překvapení. Společně s Luckou (streepmeryl.blog.cz) jsme si založili galerii, tedy Meryl Streep Gallery. Zatím je ve fázi doplňování, ale jakmile bude trochu "plnější", tak se na ní můžete těšit :)
A tedy teď vážně, to nejlepší nakonec. Meryl se neobjevila ani na red carpet, ale mám tu pro Vás jednu fotku ze show, na které je společně s Diane Wiest, kterou mám také nesmírně ráda. Takže Vám přeji dobrou noc a snad se Vám článek bude líbit. :)

Nějak se to komplikuje na Prima Family

6. ledna 2014 v 16:30 | Merylka
→ Dne 7.1.2014 dávají na Prima Family ve 20:15 romantickou komedii Nějak se to komplikuje
Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničeho nic potkáte a bác ho… Najednou pochopíte, že stará láska nerezaví, a také zjistíte, že se to nějak komplikuje. Jane Adler (Streep) má tři dospělé děti, prosperující restauraci a přátelský vztah s bývalým manželem Jakem (Baldwin), jemuž už odpustila, že ji před deseti lety podváděl s výrazně mladší šťabajznou, kterou si vzal, sotva uschlo razítko na rozvodových formulářích. Šťastná to žena, bylo by možné říct, kdyby se u příležitosti synovy promoce ve společnosti exmanžela nezdržela víc, než by se slušelo. Co začalo jako nevinná večeře, pokračovalo několika litry vína, prokládanými vzpomínkami na to hezké z jejich společného soužití. Když Jane dospěla do stavu střízlivosti, uvědomila si jednu úžasnou věc. Právě se svým ex-manželem podvedla tu, s níž ji podváděl, když ještě nebyl ex. Nějak se to komplikuje? Připravte se na to, že to bude ještě složitější, neboť ani Jane není úplně bez závazků, protože ji aktuálně uhání bytový architekt Adam (Martin), jenž měl původně navrhnout pouze její kuchyň.

Velká omluva!

6. ledna 2014 v 16:25 | Merylka |  Novinky na blogu
Chtěla bych se omluvit všem návštěvníkům blogu, ale hlavně mým affs, že jsem blog poslední měsíc zanedbávala. Jenže to není moje chyba a věřte, že se nejedná o výmluvy. Ráda bych přidávala, jako vždy, ale máme strašný internet! Mám společný internet se sousedem a nevěřili by jste jak je to pomalé! Vůbec se mi nic nenačítalo a jediné, co se mi načetlo bylo CSFD (Česko-slovenská filmová databáze) a to jen a pouze ráno. Občas jsem byla na taťkově služebním notebooku, ale tam jsou docela přísná omezení. Takže vás všechny prosím za prominutí a budu se snažit, alespoň tady na intru, kde ten internet jakž takž jde, přidávat, alespoň něco. :) Snad mi prominete.
Vaše Merylka ♥