Meryl Streep & Michelle Obama Interview for MORE

24. června 2015 v 22:30 | Merylka |  Meryl Streep
Opět nějaká novinka na světě. :) Meryl si v únoru zašla do Bílého domu za první dámou Michelle Obama a společně dělali rozhovor pro magazín MORE. Magazín vyšel včera a díky mé kamarádce jsem získala scany z časopisu a ten rozhovor jem vám přeložila, tedy jen ty odpovědi s Meryl, snad mi to první dáma odpustí :D Pro časopis vznikla i tahle úžasná fotka, kterou můžete v celém článku vidět celou. V rozhovoru se Meryl převážně věnuje ženským právům, překážkám pro mladé dívky, ale ta nejlepší otázka a odpověď ze všeho je rozhodně otázka číslo 6 a doporučuji, aby jste si přečetli alespoň tu šestou otázku, je to velice dojemné a již z textu je vidět, že Meryl byla velice dojatá. :)
1. Jedna z iniciativ Michelle Obama je být mentorkou pro mladé dívky. Kdo byla vaše mentorka ve vašem životě a jak vás inspirovala?
Mojí mentorkou byla moje máma. Neměla žádné velké úspěchy díky svému jménu, ani žádné ceny nebo bla, bla, bla. Moje máma vešla do pokoje a celý ho rozzářila, a když odešla, všichni byli smutní. To je podle mě to, na čem záleží: koho se dotknete po citové stránce a jak. "Meryl, jsi schopná. Můžeš dělat cokoliv." Nikdy neříkala: "Jsi skvělá." Ale vždy mi říkala: "Můžeš udělat cokoliv, co si jen usmyslíš. Pokud budeš líná, nepodaří se ti to dotáhnout do konce. Ale pokud si za tím půjdeš, můžeš dělat cokoliv." A já jí věřila. Říkala mi to už od malička a to mě učinilo arogantní (směje se). Nejsem jako moje máma, proto mě její osobnost udržuje. Jsem hodně introvertní. Jsem spíše nakloněná k tomu, abych na veřejnosti nic neříkala. Když jsem byla před reflektory, říkala jsem sama sobě, Mary to zvládneš. Je dobré, občas si představit sama sebe v něčem, co si myslíte, že nemůžete udělat. Dělám to takhle každý den, protože v podstatě přemýšlím o tom, jaké by to bylo, kdybych zůstala doma a přemýšlela o tom, co budu mít k večeři.

2. Obě máte dcery. Co děláte proto, abyste jim pomáhali být silné na světě, kde to pro dívky může být dost těžké a kde se s nimi může zacházet jako s méněcennými?
Moje holky přišly na svět silné - což bylo děsivé (směje se). Podíleli se spolu na určitých nejistotách, které přicházeli s časem a během puberty. A velice se lišili od mého syna. Dospívající chlapec je zcela jiná výzva. Ale myslím si, že děti se učí díky příkladům. Vzhlížejí k vám. Myslíte si, že si vás nevšímají, ale vidí všechno. Hlavně ta moje nejmladší (Louisa). Jako by měla radar. V tom dlouhém životním běhu, je to hlavně podpora, která jim pomáhá.

3. Co si myslíte, že je dnes největší překážkou pro dívky, které musejí čelit?
Vidíme se jako rovnocenní - ale ještě tam stále nejsme. Nejdříve, očekáváme, že můžeme mít širokou škálu možností, že můžete vést skoro jakoukoliv společnost. A přesto čelíme odporu. Vidíme to tady v Bílém domě a v senátu. Vidíme to v zasedacích místnostech. Vidíme to v Hollywoodu. Výzvou pro naše dívky, dle mého názoru, je vypořádat se s odporem. Jak můžeme povstat a zneškodnit ten odpor, jak můžeme zvládnout to, že naše rovnocennost je stále v ohrožení? Naše holky se s tím budou muset vypořádat. Já se s tím vypořádávám právě teď v každé oblasti, kterou provozuji.

4. Opravdu? I v Hollywoodu? Myslím si, že lidé by mohli být překvapení, až se to dozví.
Jestli se s tím vypořádávám i v Hollywoodu? (Směje se) Slyšela jsem Oscarový projev Patrici Arquette? Nemluvila o tom jen tak. Je to absolutní pravda.

5. Když se snažíte rozdělit práci a rodinný život, jak se vypořádáte s tím, že musíte zahodit svůj čas pro rodinu, abyste se věnovala práci?
Nemyslím si o své práci, že by to byl zahozený čas. Přemýšlím o tom jako o sjednocené věci v mém životě. Ale moje práce se liší od práce ostatních. Zobrazuji lidi, jejich obavy, jejich lidskost a táhnu s tím i můj život doma. Moje děti třeba viděli kousek mě, když jsem ztvárnila Margaret Thatcher. Když moje děti byli malé, netočila jsem film déle jak dva nebo tři týdny. To bylo moje pravidlo. Když jsem přijela domů a moje batole se na mě ani nepodívalo, to byla za tří-týdenní hranice. Můj syn je muzikant. Když mu bylo 21 let a my byli uprostřed večeře na Díkůvzdání - 16 lidí sedělo u stolu - on řekl: "Víš, čeho ve svém životě moc lituji?" A já si pomyslela, Oh Bože, je to ten den, kdy jsem nepřišla na jeho školní hru nebo když jsem neměla čas a pořád jsem něco zaostávala. A on řekl: "Že si mi nikdy nedala lekce hudby." Já na to odpověděla: "Dala jsem ti lekce na piáno. Učil jsi se na piáno dva roky!" Vůbec si to nepamatoval. Myslel si, že když mu bylo 15 let, tak si vzal kytaru a všechno se to naučil sám - což je pravda. Ale úplně zapomněl na ty lekce piána. V tu dobu chtěl hrát baseball, já jsem ho přesvědčila na piáno. Hádám, že to byla moje fáze 'Tygří máma'. Ale, jeho láska k muzice vzrostla právě v ten čas. V neposlední řadě jsem mu mohla říct "Snažila jsem se."

6. Jak byste chtěli, aby vypadal váš odkaz? Jaké byste chtěli, aby bylo vaše místo v historii?
Můj odkaz, cítím, že je napsán ostatními lidmi. Nějak se to za mnou táhne jako plechovky svázané k autu - všechny nominace a ceny jsou já. Ale když se zamyslím nad tím, co bych po sobě chtěla zanechat, uvědomím si, že je to jen to, co mi tu nechala máma. Pro lidi, kterým jsem se nějakým způsobem dotkla a zajímala je, chci, aby jim záleželo na tom, že jsem byla v jejich životech. Chtěla bych, jim nechat lásku, která by vydržela i potom, co bych tu nebyla. Čerpala jsem sílu ze své mámy, chci, aby oni čerpali sílu ze mne. Můj odkaz je pro mne osobní. Ta největší část toho všeho - Meryl Streep - nějak to nemůžu zvládnout…
Michelle Obama: Meryl je to na tebe moc?
Meryl Streep: Ano, je to moc. Je to moc.
Michelle Obama: Tvoje máma by to zvládla!

7. Když nejste filmová hvězda, jakou věc by žena mohla udělat, aby ovlivnila svět?
Být ohleduplný zákazník. Myslet na to, jak nákupy ovlivní svět: Je to, co jsem si koupila dobré pro prostředí? Kde je to vyrobené? Jak je zacházeno s lidmi, kteří to vyrobili? Tyhle věci vytváří odlišnosti.

imagebam.com
 


Komentáře

1 Miara | JAIMEKING-CZECH Miara | JAIMEKING-CZECH | Web | 25. června 2015 v 11:16 | Reagovat

Ta společná fotka je dokonalá! :) A jsi úžasná, že jsi ten rozhovor přeložila :) To o její mamince je moc hezké a určitě to byla skvělá dáma a úžasná maminka.. :) A to o jejím odkazu je velmi emotivní.. :)

2 Danielle Danielle | Web | 25. června 2015 v 13:58 | Reagovat

Je pěkné jak mluví o své mamince, jak ji vnímá. :) Hodně obdivuji Meryl, jak to všechno zvládá, kariéru, děti, není to ledajaká celebrita. :) A fotka je dokonalá, jen by mě zajímalo, kam to Meryl kouká. :D

3 Addie Addie | Web | 25. června 2015 v 18:23 | Reagovat

Děkuji za sdílení a za překlad :) Líbí se mi, že měla to pravidlo s tím natáčením, aby mohla být s dětmi první odpověď mě velmi zaujala, ani ne tak kvůli její máme, ale ten zbytek. A poslední odpověď je skvělá, souhlasím, to je rozhodně důležité.

4 Katie* Katie* | Web | 25. června 2015 v 19:11 | Reagovat

Nejdřív ti musím poděkovat za překlad :) Něco z tohohle rozhovoru jsem už viděla na internetu, ale na celou verzi bych asi nenarazila :D Tenhle rozhovor s Meryl byl vážně moc pěkný a líbí se mi s jakou rozvahou dokáže o takových problémech mluvit. Já osobně jsem se zatím nesetkala s tím, že bych byla diskriminovaná kvůli tomu, že jsem holka, ale myslím si, že jednou v budoucnu to asi přijde. Proto je skvělé, že tu máme takové vzory jako jsou Meryl nebo Michelle, co nám dodají kuráž a hlavně silný hlas! Co se týká otázky číslo 6 já si myslím, že Meryl je tak silná filmová osobnost, že na ni snad nikdo nikdy nezapomene! Jsem ráda, že k tomuhle rozhovoru došlo. Rozhodně je inspirativní :) A ta fotka je krásná ♥ :)

5 Rose* Rose* | Web | 26. června 2015 v 11:00 | Reagovat

Hrozně se mi líbí, to co říkala máma Meryl.. - neříkala "jsi skvělá" .. říkala "jsi schopná".. Já nemám rodiče, co si o mě myslí, že jsem ani jedno ani druhé... ale věřím tomu, co Meryl říkala její matka.. :)
Jinak děkuji za překlad.. Překvapil mě už i fakt, že je to rozhovor Meryl a první dámy.. :)

6 †  ℬri†neylove  † † ℬri†neylove † | Web | 26. června 2015 v 12:41 | Reagovat

Pro mě je Meryl úžasným člověkem. Krásný rozhovor.

7 rachel-mcadamsdaily rachel-mcadamsdaily | E-mail | Web | 26. června 2015 v 21:01 | Reagovat

Meryl není jen skvělá herečka, ale i skvělá osobnost. Rozhovor jsem přečetla skoro celý a věřím, že ti dal celkem práci, protože je dlouhý a opravdu velice dobře přeložený. :) To jak mluvila o své nejmladší dceře mě trochu rozesmálo :D jinak taky musím pochválit tu fotku, je přenádherná :)

8 Tinka Tinka | Web | 27. června 2015 v 12:44 | Reagovat

Tie otázky a rozhovor je skvelý. Verím, že preklad ti dal zabrať. Súhlasím, šiesta otázka a odpoveď je naj. Meryl je skrátka úžasná. A moc sa mi páči aj tá fotka, tá sa vážne podarila. :)

9 Twirl Twirl | Web | 27. června 2015 v 12:58 | Reagovat

Až bude víc času, tak si rozhovor určitě přečtu, nicméně ta fotka je úžasná ♥ opravdu se jim povedla :)

10 Toxique Toxique | Web | 27. června 2015 v 19:24 | Reagovat

To je krásný rozhovor a skvělý, dlouho jsem nečetla žádný rozhovor s Meryl. Líbí se mi, jak mluví o dětech, nebo to poslední je prostě krásné, Meryl je prostě chytrá dáma:) A ta fotka je hrozně krásná♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama