Interview with Meryl Streep about 'Ricki and The Flash'

26. srpna 2015 v 21:39 | Merylka |  Meryl Streep
Kolem filmu se samozřejmě najednou vyhrnulo tolik rozhovorů, že se to nedá spočítat. Naštěstí umím jenom anglicky :D Takže jsem vám přeložila jeden rozhovor z internetového magazínu, kde Meryl mluví o natáčení filmu Ricki and The Flash. Zmíní se tam, jak vybírali písně do filmu, jak se naučila hrát na kytaru, o tom, jaké to bylo hrát se svou vlastní dcerou a také se zmíní o svém novém filmu Florence Foster Jenkins, kde hraje operní zpěvačku, která neuměla zpívat. :) Tak si užijte rozhovor :)1. Prozradíte nám něco víc o vaší postavě ve filmu?
Každý musíme žít se svými chybami. Myslím, že si Ricki přeje, aby jí její děti měli rádi daleko více, aby jí porozuměli - myslím, že to jí mrzí - ale ona je s tím naprosto smířená. Ricki žije přítomností - ona jedná podle podnětu, který je pro ni nezbytný. Je to úleva hrát někoho, kdo se nechová tak, jak by se podle všech chovat měla. Ona říká: 'Nemůžu si pomoc s tím, jaká jsem.'


2. Kdo vybíral hudbu pro film?
Já vybrala píseň od Bruce Springsteena. Štáb hledal něco strhujícího pro poslední svatební píseň. Hledali originální hudbu. Jonathan obešel hodně písničkářů, ale nic nenašel. A potom jsem jednoho dne uslyšela tuhle píseň na stanici Bruce Springsteena! Máme jí na satelitním rádiu - stanice věnovaná Brucovi - a když jsem jí uslyšela, pomyslela jsem si, že to zní jako nás příběh. Byl to náš příběh. Zahrála jsem jí Jonathanovi a měli jsme to. Dostat to, ale bylo těžké, protože Bruce většinu ze svých písní jen tak nepropůjčoval.


3. A co zbytek hudby?
Snažili jsme se najít věci, které by naše skupina mohla přehrát. Chodili jsme na různá skvělá vystoupení v San Fernando a poslechli jsme si nějaké živé kapely. Ty kapely hráli to, co lidé chtěli. Je tam vážně zajímavý mix lidí. Máte tam 70-ti leté a potom nějaké mladé hippie, kteří tam ironicky jsou a všichni tancují. Každý si užívá a hudba je opravdový rock'n'roll, který teď docela ustupuje, protože se všechno stává hlavním proudem. Je krásné slyšet znovu dřívější hity a pak je zahrát.


4. Jak dlouho jste se učila na kytaru, než jste začali natáčet?
Hrála jsem tři měsíce. Ze začátku jsem se začala učit na akustickou kytaru v New Yorku s učitelem Larry Saltzmanem a asi za měsíc po čtyřech lekcích jsem přešla na elektrickou kytaru. Potom jsem tvrdě cvičila každý den s Neilem Citronem, který je geniální učitel ve hře na kytaru. Vede i svou vlastní hudební společnost a každého zná. Je jeden z těch chlápků od Laurela Canyona z dávných dob. Naučil mě hodně triků, co rockeři používají, rychlé přehmaty a ostatní věci.


5. Je podle vás snadnější hra na elektrickou kytaru?
Elektrická kytara je snadnější při změně akordů, ale vaše chyby jsou více slyšet. S akustickou kytarou , to nějak zahladíte. S elektrickou musíte dát vážný pozor na špatné noty, protože se to ozývá skrz celou místnost! Byla to vážně legrace. Nikdy jsem předtím žádnou nedržela a zamilovala jsem si to. Zamilovala jsem si nápad, že bych hrála na Rickenbacker (druh kytary), protože zbožňuji Johna Lennona. Chtěla jsem na ni hrát, ale příliš to dunělo na rytmickou kytaru. Pak jsem zkusila Stratocaster a nakonec jsem hrála na Telecaster. Miluji tuhle kytaru.


6. Nechala jste si jí?
Nechala jsem si jí, ale nehrála jsem na ni, protože jsem točila film o opeře. Požádali mě, jestli bych něco nezahrála při propagaci filmu Ricki and The Flash, ale nehrála jsem na kytaru sedm měsíců, kvůli natáčení filmu o Florence Foster Jenkins. Pokud nehrajete každý den, tak nemůžete vzít ten nástroj a hrát jako před tím.


7. Je zajímavé dělat operní film a zkoušet různý typ zpívání?
Oh ano je. Florence Foster Jenkins je fascinující. Věděla jsem, kdo řekl citát o opravdových amatérských umělcích, kteří to nedělají pro slávu nebo peníze, ale jen proto, že to milují. Tohle byla Florence, opravdový amatér. Byla opravdu velkorysým filantropem pro hudební instituce v New Yorku a dala jim spoustu a spoustu peněz, aby je podpořila. A jako mnoho lidí, kteří podporují umění, měla i ona tajný sen umění provozovat.


8. Film Ricki and The Flash vám dám možnost zahrát si s vaší dcerou, Mamie Gummer.
Mamie je velmi dramatická a vždycky byla, od tří let - nebo možná od tří měsíců - takže jsme spolu hráli vážně dlouhou dobu. Mám k ní úctu a k její ochotě jít hrát s pouze základními fakty. Je těžké jít do našeho businessu s matkou, která je tak prominentní v Hollywoodu, ale děti mají ojedinělou vizi svých rodičů, která je nestaví na podstavec. Takže najít si pro ně cestu, kdy se na mě zlobí, nebo jsou vzteklý - žádný problém.


 


Komentáře

1 katka219 katka219 | Web | 27. srpna 2015 v 17:34 | Reagovat

Je to moc hezký rozhovor:) Jsem ráda, žes ho přeložila! Na ten film jsem vážně moc zvědavá!!

2 Steeeva Steeeva | Web | 27. srpna 2015 v 21:12 | Reagovat

o tak to som si nemyslela, že to bude na gitaru hrať naozaj ona ale je to skvelé v posledne dobe s to stáva častejšie, že niečo také je ochotný pre film herec spraviť a to ma veľmi teší, vidieť, že ich to zaujíma a baví :-) a to ako sa zapojila pri hľadaní piesní tak to je tiež skvelé aspoň vidieť, že nie je nejaká primadona čo sa o nič nestará :-D

3 ultimate-lilycollins ultimate-lilycollins | 28. srpna 2015 v 18:05 | Reagovat

Páni, s tím sis musela dát opravdu dost práce, ale určitě to stojí za to, je to parádní rozhovor♥ Docela mi přišlo zajímavé, když Meryl řekla, že s elektrickou kytarou jde slyšet víc chyb než s tou akustickou:)

4 Terez Terez | Web | 29. srpna 2015 v 10:25 | Reagovat

Smála jsem se, že jsi nechala tu kytaru :D Ona je stejně úžasná :D Krásný rozhovor :)!!

5 Tinka Tinka | Web | 29. srpna 2015 v 11:13 | Reagovat

Ja si ten film musím čo najskôr pozrieť. S tou gitarou je to super a je fajn, že má tú možnosť zahrať si s dcérou. :)

6 Toxique Toxique | Web | 29. srpna 2015 v 20:40 | Reagovat

Já se nemůžu dočkat až tam Meryl uvidím jak válí na kytaru:D Občas je fakt něco, co všechno se herci musejí naučit, ale zas má nové zážitky:D Na tenhle film se fakt moc těším, ten rozhovor je parádní. Děkuji za překlad! Taky bych se mohla do nějakého dokopat, no.. :D

7 Eleanor | rachel-mcadamsdaily Eleanor | rachel-mcadamsdaily | E-mail | Web | 30. srpna 2015 v 15:50 | Reagovat

Zajímavé jak mluví o své dceři :D Většina dětí slavných osobností mi příjde jen zabeněný tvorové, kteří zneužívají jména svých rodičů, ale Mamie na mě působí milým dojmem a jsem na ten film už fakt zvědavá . :) Skvělý rozhovor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama