Amy Adams v temné roli: 'Ostré předměty' a ne-hrdinka žijící ve špatné době

1. července 2018 v 20:03 | Merylka |  Amy Adams
Nejdříve chci poděkovat Katie* za přeložení článku, hodně mi to pomohlo, protože jsem sama skoro ani nevěděla, kde mi hlava stojí. Momentálně jsem v Karlových Varech na festivalu a doufám, že už touhle dobou mám za sebou nějaké super filmy, setkání s herci a pár panáků Finlandie. A ano jedná se o přednastavený článek, aby jste tady po dobu mé nepřítomnosti měli co číst, mám pro vás další rozhovor, který Amy Adams a autorka předlohy seriálu Gillian Flynn poskytly magazínu The Hollywood Reporter, opět vznikl další photoshoot, na který si budete muset počkat, ale jednu z fotek můžete vidět jako hlavní k tomuto článku :)Amy, na pět měsíců ses musela ponořit do tohoto neskutečně temného světa. Jak ses připravovala na ztvárnění této postavy a jak ses dokázala od své postavy oddělit?

ADAMS: Často říkám, že pokud odejdu z placu nebo ze scény a mám pocit, že potřebuju plakat nebo pláču, pak jsem splnila svou práci. Camille není někdo, kdo by brečel před ostatními, její bolest je vnitřní. Měla jsem pocit, že zbytková bolest ve mně zůstává kvůli ní, ne kvůli tomu, že ji hraju. Taky jsem člověk, který tak ve 2 nebo 3 hodiny ráno nespí a právě v tuhle chvíli mě Camille dostihne. Probudím se uprostřed noci a mám takový nevysvětlitelný pocit hrůzy nebo sebepohrdání a sama si musím z toho najít cestu ven. Přesto bylo nejtěžší natáčet scény s Patriciou (Clakson, která hraje mámu Camille). Protože Camille se vrací na stejné místo a čerpá okolní jedy. To je docela běžné a je to něco, co my všichni… Je těžké o tom mluvit. Oba mí rodiče jsou naživu a já mám pocit, že bych neměla…

Každý den ti lepili prostetické jizvy. Jak to ovlivnilo tvůj herecký výkon?

ADAMS: Myslím, že co mi pomohlo, bylo, že jsem musela stát kompletně nahá. Měla jsem na sobě akorát nalepená tanga. Všichni byli velice profesionální, ale pro mě to bylo poměrně ponižující. Nejsem, jak je to slovo?

Exhibicionista ? (pozn. člověk, který se rád předvádí)

ADAMS: Nejsem exhibicionista. Nejsem člověk, který se cítí příjemně, když se má předvádět před ostatními, takže jsem musela najít nějakou falešnou vnitřní sílu, abych tam mohla stát nahá. Taky tam bylo zrcadlo, což znamenalo, že jsem se na sebe musela dívat a pro roli Camille jsem přestala cvičit, protože jsem si řekla, "Nebude opálená, bylo by otravné, kdybychom ji viděli nahou a ona by vypadala jako moje role v American Hustle." Jí Kit Kat a pije pivo, whiskey, co před ní postavíte. Je oteklá. A tak tam stojím, ne zrovna ve fit formě. Nikdy v životě jsem tolik nepila. Byla to samá Pepsi a Coca-Cola, sem tam voda nebo co zrovna ve scéně Camille měla před sebou. Měla jsem pocit, že umřu na otravu. Během jedné epizody jsem vypila celých 24 Coca-Col.

Když zabrousíme do tvé minulosti, když jsi byla ve vztahu, dokázala jsi vždycky poznat, co bylo špatně?

ADAMS: Myslím, že většina žen si tím prošla. Když máš pocit, že není bezpečné někoho odmítnout. A pak se omlouváš, "Promiň, asi jsem vysílala špatné signály," ale přitom chceš říct, "Ne, myslím, že jsem řekla, že s tebou nechci jít na rande, nevím, co jsi na tom nepochopil. Myslím, že bychom měli být jen kamarádi a nevím, proč stojíš před vchodovými dveřmi." Nemůžu říct, že si tím prošly všechny ženy, ale většina tohle zažila, ten moment, kdy o sobě pochybuješ. "Usmívala jsem se? Neřekla jsem to dostatečně přímo?"

Změnily se nějak tvé názory během období Time's Up, kdy spousty z tvých kolegyň promluvily o rovnoprávnosti?

ADAMS: Samozřejmě, že jsem o tom přemýšlela, ale s ohledem na to, jak chci jít příkladem, ne jak o tom budu mluvit. Přemýšlím o tom a na mysl mi přijde např. Eliza (její 19-letá kolegyně) nebo jiná mladá žena, se kterou jsem spolupracovala. Pomoci další generaci, aby tato záležitost šla dál, je něco, na co se chci soustředit.

Hodně se mluvilo o tom, že "Sharp Objects" je příběh o ženách psaný ženami a přesto všechny epizody režíroval muž. Proč k tomu došlo a odvypráví se tento příběh jinak, když se o to stará muž?

ADAMS: Jean-Marc a já jsme spolupracovali na "Janice" (pozastavený filmový projekt o životě Janice Joplin) a to, jak o Janice mluvil, mě přimělo říct si, "On vážně rozumí temnotě a odolnosti Camille." A řeknu tohle, opravdu umí vidět ženy a umí o nich říkat pravdu, ať už spolu mají jakýkoliv vztah. Chodil s námi po různých stanicích a trochu se choval jako Mick Jagger.

Poslední otázka. Jde o limitovanou sérii, ale to v dnešní době nic neznamená. Chtěly byste tento příběh rozvíjet dál?

FLYNN: Životy mých postav v mých představách vždycky pokračují. Jsou zaměstnaní a já jsem se všemi v kontaktu.
ADAMS: Má Camille přítele? To by mě vcelku zajímalo. (smích)
FLYNN: Camille se vede skvěle. Ale další řadě bych nikdy neřekla ne. Vím přesně, co se s nimi stane.
 


Komentáře

1 selenagomezfansitecz selenagomezfansitecz | Web | 1. července 2018 v 23:39 | Reagovat

Užij si festival :-)

2 Malia Malia | Web | 3. července 2018 v 15:17 | Reagovat

Užívej festival plnými doušky, dokud můžeš. na kviff jsem vždycky chtěla jet, ale ještě se nepoštěstilo, tak třeba někdy :) a na sharp objects je hrozně těším. četla jsem knížku a hlavní hrdinka je jako postava strašně zajímavá a celý ten příběh byl skvělý :) amy v té roli bude určitě skvělá

3 Nattynax Nattynax | Web | 4. července 2018 v 8:00 | Reagovat

Krásně mluvila o svém ztvárnění role Camille a je z toho cítit, jak je herectví těžké. Z rozhovoru je znát, že se do své role opravdu ponořila a bylo pro ni důležité zahrát ji co nejvěrohodněji. A s těmi odhalenými scénami jsem s ní úplně soucítila :-) A moc se mi líbí její odpověď na období během Time's Up.

Btw: Užívej si na festivalu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama